Wasserkuppe (Rhön) oraz Burg Ronneburg

Witajcie! Jak już wzięłam się za uzupełnianie postów, to chciałabym dziś pokazać Wam zdjęcia z ostatniego tygodnia.W czwartek nie musiałam jechać do szkoły. Od rana pracowałam, ale wychodząc z biura i widząc 25 stopni postanowiłam nie siedzieć w domu.:)
Kolejny piękny punkt w okolicy odwiedzony, a mianowicie Wasserkuppe - szczyt w pasmie Rhön. Wysokość 950 m n.p.m.. Na górze Wasserkuppe znajduje się duże centrum szybowcowe z najstarszą szkołą szybowcową na świecie, muzeum szybownictwa, lotnisko szybowcowo-samolotowe, cztery kluby szybowcowe, hotele, stacja radarowa US Air Force i Armée de l'air. Góra jest też obecnie ośrodkiem lotniowym, paralotniowym, a zimą narciarskim.
Ten szczyt położony jest u stóp miejscowości Poppenhausen, w której znajduje się tzw. Liebesweg, czyli droga miłości. Jest to około 3-kilometrowy szlak łączący się z widokiem na panoramę miejscowości Poppenhausen, który prowadzi przez różne stacje dotyczące miłości, jak również nakłania do relaksu, zadumy i odpoczynku.
Można trafić m.in. na duże serce, koniczynę, ławkę z oparciami w kształce serca, tablicę z napisem "kocham Cię" w 100 językach lub tablicę z cytatami dotyczącymi miłości. Nie zabrakło też huśtawek. Oprócz tego przy każdej stacji znajduje się słup z tabliczką "statyw na zdjęcia z samowyzwalacza", co umożliwia parom zrobienie wspólnych zdjęć :) Niestety zauważyłam to dopiero pod koniec drogi. ;)

W ubiegłą niedzielę z kolei wybrałam się do restauracji na zamku Ronneburg, obok którego znajduje się szkółka lotnictwa.
Ronneburg to miasto w zachodnich Niemczech, położone w odległości około 15 km w kierunku północno-wschodnim od Hanau. Jednym z najcenniejszych zabytków jest tu znajdujący się na obrzeżach miasta monumentalny Zamek Ronneburg. Pierwotny gród warowny wzniesiony został tu już prawdopodobnie w XIIwieku. Jednak najstarsze wzmianki historyczne o zamku pochodzą dopiero z pierwszej połowy XIII stulecia.
Twierdza usytuowana została na malowniczym wysokim bazaltowym wzniesieniu. Jej zadaniem miała być kontrola i ochrona ruchu na przebiegającym przez dolinę Wetterau ważnym szlaku handlowym.
W XIV wieku zamek przeszedł we władanie Arcybiskupów Mogucji, którzy znacznie go rozbudowali i umocnili. Wtedy też na zamkowym dziedzińcu wykopana została głęboka na prawie 100 metrów studnia. Mimo tego, że warownia znajdowała się na wysokim wzniesieniu pozwalała ona na zaopatrywanie mieszkańców w wodę bez konieczności opuszczania murów zamku.
W 1621 roku część warowni została doszczętnie stawiona przez pożar, a dekadę później, w czasie wojny trzydziestoletniej zamek został doszczętnie splądrowany przez wojska chorwackie.
W 1736 roku nowym właścicielem zamku stał się niemiecki reformator religijny oraz biskup Kościoła Morawskiego - Mikołaj Ludwig Zinzendorf. Uczynił on z zamku schronienie dla członków protestanckiego Kościoła Morawskiego.
Obecnie w pełni odrestaurowany zamek udostępniony jest dla zwiedzających a w jego murach urządzone zostało muzeum oraz restauracja.
W okresie letnim organizowane są tu licznie średniowieczne festyny, kiermasze a także pokazy sokolnicze.