Wyróżnienie od burmistrza w Niemczech i spełnienie marzeń

Witajcie!

Chciałabym tutaj szczególnie podziękować wspaniałym ludziom, dzięki którym moje życie stało się bajką...

Ostatnie pełne emocji dni zostaną w mojej pamięci na zawsze.

W środę 14 października Dinnertheater z okazji zakończenia festiwalu "Steinauer Puppenspieltage" (festiwal teatrów lalek), a w piątek 16 października - 726. Katharinenmarkt (jarmark katarzyński), podczas którego wydarzyło się coś niesamowitego...

Setki ważnych gości na zaproszenie burmistrza - burmistrzowie, politycy, Sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Infrastruktury Transportowej i Cyfrowej, itd. Odznaczenia, nagrody i prawie 2-godzinne przemówienie burmistrza... Po czym nagle wszystkie oczy zwrócone na mnie. "A teraz musimy wyróżnić pewną młodą osobę. Ona ma polskie obywatelstwo..." - zaczął swoją wypowiedź burmistrz. Nogi mi się ugięły, kiedy przechodziłam przez pełną gości salę... Tylu pięknych słów o sobie nie usłyszałam jeszcze nigdy... Dostałam odznaczenie i dyplom uznania za zasługi, a także... propozycję stałego zatrudnienia w ratuszu, żebym miała pewność, że mogę się dalej spokojnie rozwijać, jeśli chodzi o naukę, bez zmartwień o moją przyszłość i o to czy będę mogła zapłacić za samochód czy mieszkanie.

Chciałabym powiedzieć ogromne DZIĘKUJĘ burmistrzowi Malte Jörg Uffeln, a także pracownikom ratusza, w szczególności Wydziału Promocji i Turystyki, którym przez pół roku miałam wsparcie trzech dam - Claudia Dorn, Britta Heim i Ingrid Ganß. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiliście. Za szansę i wsparcie, jakie otrzymałam. 

Dzięki Wam wyjechałam na ferie i urlop do Polski w pełni szczęśliwa, a także podekscytowana tym, co będzie w listopadzie.

To nie jest łatwe zadanie, a szansa dana mi jest również trudna do uniesienia, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko!


fot. Margit Strott-Heinrich ("Kinzigtal Nachrichten")fot. Margit Strott-Heinrich ("Kinzigtal Nachrichten") 

 fot. Barbara Kruse ("Gelnhäuser Neue Zeitung") fot. Margit Strott-Heinrich ("Kinzigtal Nachrichten")

fot. burmistrz Malte Jörg Uffeln

fot. Margit Strott-Heinrich ("Kinzigtal Nachrichten")