Moja przygoda z radiem MKW

Hej! Jak już Wam pisałam, mieszkam niedaleko miasteczka Gelnhausen. W marcu dołączyłam do grupy na Facebooku, gdzie są przeróżni ludzie ze środowiska artystycznego z tego miasteczka. Napisałam tam wtedy, że robiłam różne rzeczy związane z mediami i PRem w Polsce i chciałabym poza szkołą robić tutaj w Niemczech coś podobnego, nawet na razie wolontarystycznie. Dodałam też, że szukam możliwości lub jakichś stowarzyszeń. 

Natychmiast odezwało się do mnie sporo ludzi, że podczas "Barbarossamarkt" jest otwierane nowe radio w Gelnhausen. Jest to Radio Main-Kinzig-Welle. Wyszukałam ich przez internet i zaczęłam śledzić na facebooku. Od razu otrzymałam zaproszenie, żeby odwiedzić radio i dołączyć do ich team'u - nawet jako prezenterka.

Oczywiście przez język miałam obawy, ale zdecydowałam się wybrać do radia na dzień otwarty, na który przybywają ludzie ze środowiska artystycznego. Pojechałam z moim kolegą Niemcem i zobaczyłam, jak wygląda praca w niemieckim radiu. To było naprawdę miłe doświadczenie. :) Przede wszystkim miałam okazję poznać wielu wspaniałych i sympatycznych ludzi,

Melanie z grupy teatralnej z Gelnhausen przeprowadzała ze mną wywiad. Naturalnie na żywo i tak spontanicznie było trudno mówić po niemiecku, ale przy takich miłych ludziach, sprawiało mi to naprawdę przyjemność. Przegadałyśmy na antenie dobre pół godziny po niemiecku i nawet nie wiem, kiedy ten czas minął. Poza tym Mel też potrafi powiedzieć kilka słów po polsku. :) Ta dziewczyna zaraża pozytywną energią, jest przemiła i kochana, zresztą jak wszyscy ludzie, których tam poznałam.

Atmosfera w radiu MKW jest naprawdę świetna! Poza tym można posłuchać tam dobrej muzyki (np. Guns'n'Roses, Deep Purple, itp.) i naprawdę interesujących audycji.

Polecam słuchanie tego radia wszystkim tym, którzy znają niemiecki lub się go uczą. :) Warto też zerknąć na ich facebooka.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i na pewno będę częściej odwiedzała radio MKW... A być może w przyszłości zdecyduję się, by dołączyć do ich teamu. :)