Polska / Instagram

Witajcie! Jak Wasze przygotowania do świąt? Macie już wolne, czy jeszcze szkoła/praca? Ja od wczoraj jestem w Polsce. :) Jestem przeszczęśliwa, bo zostaję aż 2 tygodnie!!! :) Dopiero 13 kwietnia wracam do szkoły. Dziś spędziłam cały dzień z chrześniakiem..., a potem z kolegami, z którymi nie widziałam się już dłuuuugo. :)

Zahaczyłam też dzisiaj o wystawę prac Salvadora Dali. Te mizernie wykonane grafiki... Coś niesamowitego! Naprawdę polecam!
Wystawę do 5 kwietnia można oglądać w Ełckim Centrum Kultury. Na ekspozycję składa się 60 grafik autorstwa Salvadora Dalego. Oryginalne litografie, akwaforty, staloryty i drzeworyty w części sygnowane własnoręcznie przez artystę, pozostałe tłoczone w limitowanych edycjach z autorskich matryc Dalego. Kolekcja zawiera mi.in. ilustracje do Boskiej Komedii Dantego, Nowego i Starego Testamentu, historii Don Kichota. Prace pochodzą ze zbiorów kolekcjonera sztuki - Dariusza Matyjasa.

*****

Zanim wyjechałam do Polski, oczywiście się u mnie dużo działo. Moją dumą jest certyfikat "Einbürgerungstest", który zdałam w ubiegły wtorek. Jest to prosty test z polityki i historii Niemiec, który umożliwia wcześniejsze otrzymanie niemieckiego obywatelstwa. Test nie był trudny, ale za to jaka radość! :-)

A tutaj trochę ostatnich zdjęć z intagrama:


Dobrej nocy!

3 komentarze:

 1. Gratuluję otrzymania certyfikatu ! :) Zdjęcia jak zawsze świetne ;-)
  P.S Chciałabyś mieć podwójne obywatelstwo? Czy tylko niemieckie? ;-) Pozdrowionka, P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, chyba chciałabym mieć dwa :-) Polskie i niemieckie. Jeszcze długa droga do starania się o nie - kilka lat:) Oczywiście z moim certyfikatem można starać się o nie szybciej, ale jeszcze minimum 5 lat ;) To się okaże.
   Chciałabym je mieć, bo Niemcy nie mają wiz np. do Stanów. Poza tym bez niemieckiego obywatelstwa nie mogę pracować w żadnym urzędzie, itp. A i bez obywatelstwa mogę wybierać tylko burmistrza mojego miasta. Z obywatelstwem mogę brać udział we wszystkich wyborach :)

   Usuń
 2. To naprawdę masz więcej możliwości, dzięki temu :) Powodzenia ! :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.