Instagram // Gedenksteine

Witajcie! :-) Dziś nie mam nic szczególnie ciekawego, ale zebrałam ostatnie zdjęcia z instagram'a, bo wiem, że niektórzy też go śledzą... U mnie dużo nauki, codziennie szkoła do późna, ale nie narzekam - jestem naprawdę zadowolona z mojej decyzji i ani razu nie zdarzyło mi się żałować, że nie zostałam w Warszawie. Wyjazd do Niemiec to był bardzo dobry krok, a przez ten krótki czas tutaj nauczyłam się więcej niż zrobiłabym to na Germanistyce w Polsce (oczywiście to tylko moje zdanie!). Mam certyfikat w ręku, a on się tutaj bardziej liczy niż w przyszłości papierek, że skończyłam coś tam w Polsce... Niestety takie są realia - Niemcy bardziej respektują "niemieckie" dokumenty. Bardzo mi się podoba pod każdym względem. :) Zrobiłam duży postęp jeśli chodzi o język, zdałam certyfikat, za tydzień zdaję test polityczno-historyczny do wcześniejszego uzyskania obywatelstwa niemieckiego, mam tutaj coraz więcej wspaniałych znajomych, a oprócz tego małymi kroczkami rozwijam swoje pasje również w tym kraju, bo tutaj także istnieją agencje PR'owe, reklamowe, a także prasa i radio. A i w moim regionie nie ma zimy, co mi bardzo odpowiada. :)
Nadal nie mogę uwierzyć w to, jak mały jest świat. :) Dostałam kilka propozycji od wpływowych ludzi ze środowiska medialnego w Niemczech, a oni znaleźli mnie przez...hashtagi na instagramie! :) Na razie nie chcę zapeszać, więc temat omijam. Do świąt skupiam się tylko i wyłącznie na nauce. Aaaaa i już niedługo jadę do Polski, chociaż tonę w książkach i nawet nie miałam jeszcze okazji zacząć "żyć Polską"... 
Jedno hasło, które towarzyszy mi w ostatnich dniach: MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ. :)) Mówię to z ręką na sercu... Także nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń! ;-) W ostatnim czasie moje spełniają się w błyskawicznym tempie!


A tak wyglądają Gedenksteine na ulicach niemieckiego miasteczka Gelnhausen. Ku pamięci Żydów, którzy tam mieszkali, a zostali zamordowani np. w Auschwitz. Takie tabliczki są pod ich domami..


PS: Jeśli ktoś z Was jest takim fanem "Homeland" jak ja, to mam ciekawostki - 5. seria (podobno!) będzie nagrywana w Europie, a akcja będzie toczyła się w Niemczech!!! Mało tego - nasz groźny terrorysta Haqqani to niemiecki aktor!!! :-)