"Ziemia Obiecana" w Ełku

Witajcie!

Nadal jestem wbita w fotel po wczorajszej premierze spektaklu "Ziemia Obiecana", która odbyła się dzisiaj w Ełckim Centrum Kultury.

Kiedy dowiedziałam się jakoś we wrześniu/październiku o przygotowaniach i zamyśle spektaklu oraz o tym, jak wielu znajomych nad tym pracuje, już wtedy wiedziałam, że strasznie chcę to zobaczyć.

Planując przyjazd do Polski wyczekiwałam 29 grudnia - premiery spektaklu. Bardzo mi zależało na obejrzeniu go jak najszybciej. Ostatecznie trochę nie układało się po mojej myśli, więc już tupałam jak małe dziecko, ale dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Ełku, miałam możliwość obejrzenia spektaklu z najlepszego miejsca na sali.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego widowiska. Bodajże 48 aktorów na scenie, wspaniały scenariusz i reżyseria, niezwykłe kostiumy, scenografia, choreografia, ale przede wszystkim najbardziej piorunujące wrażenie zrobiła na mnie muzyka i wizualizacje-multiprojekcje oraz światła.

Widowisko niezwykłe, jakiego nie widziałam nawet w warszawskich teatrach.Niezmiernie gratuluję wszystkim, którzy nad nim pracowali i dziękuję za możliwość obejrzenia tego fantastycznego przedsięwzięcia, a tych którzy nie widzieli - zachęcam do przybycia.