Audycja, gazeta i inne :)

Hej! Wiem, że dawno mnie tu nie było, bo prawdę mówiąc ciężko było mi się zabrać za uzupełnianie "zaległości" na blogu, ale teraz mam czas i postaram się robić to systematycznie (czyt: kolejny post jeszcze dziś w nocy lub jutro ;)).
Najpierw chciałabym wrzucić Wam zaległe audycje:

44. 09.05.2014, goście: Maria i Przemysław Stępkowscy - muzycy. Grają w zespołach "Tygiel Folk Banda" oraz "Dobroto". Maria prowadzi Akademię Małego Muzykanta, a Przemysław młodzieżowy zespół "3/4", który zdobył II nagrodę na Spotkaniach Cymbalistów w Rzeszowie. Maria była stypendystką Marszałka Województwa i nagrała płytę z muzyką wileńską.45. 16.05.2014, gość: Bożena Wysocka-Nowicka - plastyczka, nauczycielka. Autorka i organizatorka Mazurskiego Lata Kabaretowego - "MULATKA" w Ełku. Autorka nazwy i znaku plastycznego Ełckiego Centrum Kultury. Organizatorka pracowni ceramicznej, współtwórczyni galerii „Ślad” i „Holl” w ECK. Inicjatorka i współtwórczyni dekoracji malarskich ścian korytarza oddziału dziecięcego Szpitala Miejskiego w Ełku.
To było moje dwie ostatnie rozmowy z gośćmi. Biegałam na nie prosto z matur. :-) 


46. audycja "Ekspresyjni Łowcy Kultury" była ostatnią audycją z tej serii. To zmontowane wypowiedzi moich gości nt. kultury w Ełku (całość trwała prawie godzinę).
Audycja "Ekspresyjni Łowcy Kultury" to:
- prawie rok, podczas którego wszystkie piątki spędzałam w radiu,
- 45 audycji ze wspaniałymi gośćmi, twórcami kultury z naszego regionu.
- ponad 50 cudownych ludzi, których miałam przyjemność poznać,
- ponad 50 godzin rozmów o kulturze na antenie, a także poza nią,
- nowe doświadczenia,
- nauka obsługi radiowych sprzętów, która szła mi bardzo mozolnie ,
- wspaniali i pomocni pracownicy radia, którzy nie zostawiali mnie nigdy w potrzebie,
- najcudowniejsi słuchacze pod słońcem, którzy wiernie w każdy piątek nastawiali radio na 90,7 MHz i od 16:15 słuchali audycji (nawet jeśli trwała 2 godziny!) i pomagali mi w doborze gości oraz układaniu pytań.

Chciałabym jeszcze raz podziękować:
* wszystkim moim gościom, ponieważ to oni tworzyli tę audycję,
* słuchaczom, dzięki którym audycja miała sens,
* pracownikom radia, którzy przyjęli mnie pod swoje skrzydła jako wolontariuszkę.

Pod koniec maja wyjechałam z Ełku, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się poprowadzić chociaż jedną audycję "EŁK - Ekspresyjni Łowcy Kultury" podczas mojego pobytu w Ełku, bo EŁK to kopalnia talentów i lista gości, których chciałam zaprosić, jest jeszcze bardzo długa. Dziękuję Wam wszystkim.

Niestety musiałam pożegnać się z radiem, natomiast wywiady do gazety "Nowa Ełcka" uda mi się przeprowadzać na odległość, dlatego nadal będą się tam pojawiały.
Chciałabym Was także poinformować, że te wywiady nie są powielaniem audycji (tak jak to było w pierwszym wywiadzie z p.Marcinem Millerem) i za każdym razem przeprowadzamy nowe rozmowy - niektóre pytania są podobne, niektóre inne, ale odpowiedzi zawsze ciekawe. Teksty zawsze są aktualne, dlatego też zachęcam do czytania strony 16. w gazecie "Nowa Ełcka" oraz poznawania ludzi kultury z Ełku i okolic, bo jest ich wielu, a głos społeczeństwa ma największą wartość.

A to ostatnie moje wywiady do gazety "Nowa Ełcka":

Barbara Biziuk-Wilkiewicz


zespół Sandaless


Jeśli chodzi o żakiet z audycji z Panią Bożeną Wysocką-Nowicką to oczywiście TBsport. Idealnie pasował na maturę i do radia - wygodny, a zarazem elegancki.


Jeśli pamiętacie mój "słynny" :) czerwony kombinezon (również baaaardzo wygodny - może być w wersji "na sportowo" albo "na elegancko"), to ostatnimi czasy postanowiłam sprawić sobie podobnie skrojony - tym razem czarny ze wstawkami i rękawkami z eko-skóry. Strasznie lubię rzeczy praktyczne, a on właśnie taki jest. :-) Również TBsport.

Na razie to by było na tyle - ciąg dalszy prawdopodobnie nocą... :-)

Może polecicie mi jakieś fajne filmy? Ja ostatnio zakochałam się w niemieckim mini-serialu "Dziewczyna z indyjskim szmaragdem". Produkcja niemiecka, ale serial opowiada o Indiach i był właśnie tam nagrywany. Emitowano go na TVP1. :)