Liceum skończone i "witaj przygodo"!

Hej :)
W ostatnim czasie w moim życiu zapadło wiele ważnych decyzji. Podjęcie ich wcale nie było łatwe.
25 kwietnia skończyłam liceum. Jedyny "plus" jest taki, że dostałam dwie wartościowe książki, co niewątpliwie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Skończyłam szkołę, ale przede mną jeszcze 9 matur - 3 podstawowe, 2 ustne i 4 rozszerzenia. Hmm... tak naprawdę matura to nic w porównaniu z tym, co będzie potem. Musiałam stanąć przed bardzo ciężkim wyborem. Niestety w Polsce nie ma takiego kierunku studiów, jaki chciałabym skończyć. Public Relations jest tylko częścią specjalizacji, ale na kierunku "Dziennikarstwo i medioznawstwo", poza tym na tych studiach (z tego co mi wiadomo) jest tylko teoria, a w zawodzie PRowca główną rolę odgrywa praktyka. W związku z tym podjęłam decyzję o wyjeździe za granicę w celu wykształcenia się w wybranym zawodzie i zdobycia praktyk w Public Relations korporacyjnym i produktowym w niemieckich firmach i agencjach. Niestety nasz kraj jeszcze jest bardzo w tyle w tej dziedzinie. Np. na niemieckich uczelniach istnieją wydziały i kierunki studiów związane z pracą w tym zawodzie. Ponadto w ramach studiów odbywają się praktyki w firmach.
To bardzo trudna decyzja, bo nie chcę wyjeżdżać z kraju, ale w sumie z Frankfurtu do Warszawy mam tylko 3 godziny samolotem, a z Ełku do Warszawy aż 5 h autobusem... :) Także to nie koniec świata, więc będę mogła co jakiś czas tutaj wracać. Nie jestem jeszcze na do końca zdecydowana, czy zostanę tam dłużej, ale jeśli mi się nie spodoba to po prostu wrócę do Polski.

Na razie wiem, że koło 20 maja albo na początku czerwca wyjeżdżam. Co będzie dalej - zobaczymy. :) Po prostu: "witaj przygodo!".

**********

25 maja byłam także na Gali Ełckiego Bociana na zaproszenie starosty powiatu ełckiego, Pana Krzysztofa Piłata. Bardzo, bardzo, bardzo się cieszę, że nagrodzono ełckiego muzyka Marcina Pyciaka, ponieważ od ponad 20 lat prezentuje wysoki poziom muzyczny w tym mieście. 

*******

Również 25 kwietnia gościem mojej audycji "Ekspresyjni Łowcy Kultury" był Marcin Wasilewski - prezes stowarzyszenia i grupy tanecznej Jumper Steps. Instruktor, choreograf tańca oraz form taneczno-akrobatycznych. Dwukrotny mistrz Polski w choreografii Martial Art's Tricks oraz Voovinam viet vo dao.

*******

24 kwietnia wyszedł natomiast nowy numer "Nowej Ełckiej", w którym można było przeczytać mój wywiad z Wiktorią Zawistowską - mezzosopranistką z Ełku.


********

Tydzień wcześniej gościem audycji "Ekspresyjni Łowcy Kultury" był Grzegorz Sierzputowski, który przyjechał z Warszawy. Aktor. Pochodzi z Ełku. Absolwent szkoły muzycznej I-ego stopnia w Ełku, występował na deskach Teatru im. Józefa Węgrzyna w Ełku. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Grał m.in. w Teatrze Nowym oraz Teatrze Capitol w Warszawie. W 2005 roku utworzył Teatr Politechniki Warszawskiej. Na swoim koncie ma ponad 30 ról teatralnych i filmowych. 

Grzegorz przyniósł nam do studia czekoladowe jajko wielkanocne z najlepszymi życzeniami świątecznymi dla wszystkich słuchaczy.To tyle z ostatnich "nowości". Jak spędzacie majówkę?