"Ekspresyjni Łowcy Kultury" z Radkiem Nowackim

Hej! Wczoraj jak co tydzień miałam kolejną audycję "Ekspresyjni Łowcy Kultury". Tym razem wyjątkowo ciężko było mi na nią dotrzeć. Jeszcze wpół chora, bez prądu od 23:30 do 14:00, co było efektem orkanu Xavier, wydzwaniałam do pogotowia energetycznego ze zgłoszeniem awarii i naczekałam się godzinę w "kolejce", żeby ktoś odebrał mój telefon. W końcu zwlekłam się z łóżka, ubrałam się, umyłam włosy i pojechałam do radia. Warunki atmosferyczne na drodze były bardzo złe - śnieżyca, wichura i lekko oblodzona droga... Coś okropnego. W końcu dojechałam do radia. Szybko wpadłam, wrzuciłam pytania na komputer emisyjny i przybył mój gość.
A był nim wczoraj bardzo inspirujący człowiek - Radek Nowacki. Dziennikarz i fotograf. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Twórca wystawy "The Scots DNA" oraz "The EŁK DNA".
Radek opowiedział m.in. o tym jak znalazł się w Ełku, co skłoniło go do wyjazdu do Szkocji, jak wyglądają studia fotografii w Glasgow, na czym polegał projekt "The Scots DNA". Udało mi się także dowiedzieć, kiedy tę wystawę będziemy mogli podziwiać w Ełku, a także - uwaga! - Radek zdradził nam, że już pracuje nad wystawą "The EŁK DNA"!
Tees "Bezpiecznie Niebezpieczna." by REdesigned STories FActory.


Cztery fotografie z projektu "The Scots DNA" zostały wręczone Księciowi Walii Karolowi i jego małżonce Księżnej Kornwalii Kamilii, a także włączono je do Royal Collection!

Teraz Radek realizuje w Ełku projekt "The EŁK DNA" i miałam szczęście być jedną z pierwszych sfotografowanych osób. Jeszcze w październiku, bądź listopadzie... :) Taki krajobraz Radek dopasował do mnie:
Przepiękny świt... Jestem "za", ponieważ - jak wiecie - mam nocny tryb życia, więc takie widoki towarzyszą mi, kiedy kładę się o 3 czy 4-tej nad ranem spać :) Są jak najbardziej "moje".
Już teraz zapraszam Was na wystawę "The Scots DNA" w Ełckim Centrum Kultury - 8 stycznia 2014 o 17:00!