27. audycja "EŁK" i kolejny koncert kolęd

Cześć! ;) Jak minęły Wam święta? Spokojnie, rodzinnie, z przygodami/bez?

U mnie od razu po świętach masa różnych zajęć - tym razem lokalnie. Dziś kolejna audycja "Ekspresyjni Łowcy Kultury". Moim dzisiejszym gościem był Piotr Kajetan Matczuk.

Pamiętam, jak kiedyś byliśmy mali i bawiliśmy się razem na działce. Potem Piotr uczęszczał do Studium Muzycznego, grał na fortepianie i pięknie śpiewał utwory polskich romantyków. Już wtedy bardzo go ceniłam i pamiętam ten ogromny stres, kiedy to śpiewałam psalm na mojej I Komunii Świętej, a potem miałam wręczyć mu kwiaty za przepiękną grę. To było z 10 lat temu, ale do dziś pamiętam, jakim już wtedy był dla mnie autorytetem.

Od samego początku śledziłam jego poczynania i nie mogłam wyjść z podziwu, jak on do tego wszystkiego doszedł. Skończył Studium Muzyczne, Hermeneutykę, obecnie jest doktorantem. Założył zespół Rozmowa z piramidami, nagrał dwie autorskie płyty - nad jedną z nich patronat objęła TVP, zaśpiewał na niej sam Mirosław Czyżykiewicz. Piotr wystąpił na płycie Mariana Opani czy Łukasza Majewskiego, koncertował w Polsce i wielokrotnie za granicą, m.in. w Holandii, w Luksemburgu, w Niemczech. Zagrał też szczególny koncert w bazie wojskowej Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO w Holandii dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie. Wspólnie z aktorami teatrów warszawskich: Stanisławem Górką, Wojciechem Wysockim oraz Wojciechem Machnickim grał w przedsięwzięciach reżyserowanych przez Jacka Pechmana. Od wielu lat jest współorganizatorem Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, prowadzi warsztaty muzyczne. Założył swoją agencję koncertową, a obecnie tworzy muzykę do filmów dla TVP.

Bardzo podziwiam to, co robi Piotr i niezmiernie się cieszę, że miałam zaszczyt gościć go w swojej audycji.
fot. R.Nowacki


fot. R.Nowacki


******

Po audycji Radek Nowacki wykonał Piotrowi sesję zdjęciową do wywiadu "Ekspresyjni Łowcy Kultury", który pojawi się w gazecie Nowa Ełcka już 9 stycznia 2014 r.

Następnie oczywiście kolejny koncert kolęd w Ełckim Centrum Kultury i sprzedaż płyt...


Jutro także kolędy... Ostatnie, na których sprzedaję płyty ełckich kolędników. Przyjdę ich jeszcze posłuchać 9 stycznia, ale wtedy już za płyty odpowiadać nie będę. ;)

Tymczasem zasłuchuję się w płyty Piotra...
Do następnego!