25. audycja "Ekspresyjni Łowcy Kultury"

Cześć! :) Jak zawsze czas na bloga mam wtedy, kiedy choruję... :(
W ubiegły piątek moim gościem w audycji "Ekspresyjni Łowcy Kultury" była Pani Ewa Awramik - współorganizatorka koncertu kolęd w Ełckim Centrum Kultury, nauczycielka muzyki w Gimnazjum nr 1 w Ełku, Radna Miasta Ełk. Pani Ewa przyniosła nam utwory zespołu SWEET JOY z lat 90-tych, a także zajawkę tegorocznych kolęd i...płyty! :)
Uwielbiam poznawać kreatywnych, aktywnych i zdolnych ludzi. Mają w sobie magię. Ełk jest miastem ze wspaniałymi ludźmi i ogromnym potencjałem. Jak ja to nazywam - to skrzynia Skarbów. :)
Kocham dźwięki Ełku tworzone przez ełczan czy mieszkańców okolic. Zwłaszcza te stare, o których nikt już nie pamięta. Takie właśnie są utwory Sweet Joy - rockowego zespołu 4 kobiet, w którym śpiewała Pani Ewa Awramik. Postanowiłam, że z "internetowej" wersji audycji ich nie wytnę, więc każdy z Was może tych utworów posłuchać!

fascynator: YOKO design

********

Czujecie już świąteczny klimat? Kupiliście prezenty? 
Moje wspomnienie z ostatnich lat, które "zapowiada" święta to z pewnością Jarmark Świąteczny w Ełku. Marznięcie przez kilka godzin, sprzedawanie ełckich dukatów, figurek czy pomoc mieszkańcom w wypełnianiu kuponów konkursowych. Jak trzeba to w przebraniu śnieżynki :D

Małe rzeczy, a cieszą. I co roku gorąca herbata w Urzędzie:))) te wspomnienia zostaną mi na długo. W tym roku pierwszy raz Jarmark odbył się nie pod Urzędem Miasta, a pod Ełckim Centrum Kultury. Tym razem nie marzłam - pomagałam dzieciom w rysowaniu kartek świątecznych.


Było bardzo miło. Przy okazji, całkowicie "przypadkiem", poznałam kolejnych zdolnych, fantastycznych ludzi  - Pracownia "Lipowa", którą tworzy rodzina Państwa Fiedoruków. Pani Liwia i Pan Jurek są absolwentami Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Prowadzą swoją własną pracownię rękodzieł i mają trójkę dzieci - Sybillę, Rufina Eliasza i Milę. Pan Jurek powiedział mi także, że wraz z żoną mają muzyczną przeszłość :) Pan Jurek prowadził też zajęcia muzyczne, na których prezentował instrumenty z różnych zakątków świata, jak didgeridoo z Australii, darabuka z Krajów Arabskich czy conga z Kuby.
A jak poznałam tych wspaniałych ludzi? Sprzedawali swoje fantastyczne wyroby na Jarmarku i przyszli porysować z dziećmi kartki świąteczne. :) Już w styczniu będą gośćmi mojej audycji - całą rodziną! :)

3majcie się!
M.