Kolejne audycje "Ekspresyjni Łowcy Kultury"

Cześć!
W Ełku odbywa się właśnie I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: "Wielokulturowy Świat Siegfrieda Lenza". Miałam okazję brać udział w wykładach prowadzonych przez najlepszych polskich profesorów, a także przez gościa z Niemiec - Andreasa Kelletata. Większość wykładów odbyła się w naszym Centrum Kultury, zaś wieczorne spotkanie z Panem Kelletatem w Bibliotece Miejskiej.
Przede wszystkim bardzo się cieszę, że takie wydarzenie odbywa się właśnie w Ełku i że udało się ściągnąć do nas tyle wybitnych osobistości.
Muszę przyznać, że niektóre wykłady były dość trudne, zwłaszcza te prowadzone w języku niemieckim, natomiast nie żałuję, że się na nie wybrałam, ponieważ dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

Najbardziej wzruszyłam się, kiedy do ambony podszedł dr z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i powiedział, że pochodzi z mojej miejscowości. Byłam dumna z tego człowieka za to, iż nie wstydzi się, skąd i kim jest. Cieszę się, że mam takiego sąsiada!

spódniczka: TBsport
fascynator: YOKO design


*********

Wczorajsza audycja - gość: Jacek Kościuszko - reżyser, operator, twórca teledysków m.in. Bajmu, Agnieszki Chylińskiej, Piotra Rubika, Kultu.Jeśli chodzi o poprzednią audycję to gościem był Piotr Witaszczyk - reżyser, scenarzysta, pedagog. Twórca Ełckiego Teatru Tańca.