Gala "Polacy z werwą"

Hej :) W ubiegłą sobotę byłam w Teatrze Wielkim na gali "Polacy z werwą" organizowanej przez PKN Orlen. Relację transmitowała telewizja TVN.
Podczas gali zostali nagrodzeni najwybitniejsi Polacy. Ja najbardziej podziwiam człowieka, który został laureatem Nagrody Specjalnej - prof. Adama Maciejewskiego wraz z zespołem chirurgów. To oni wykonali pierwszy przeszczep twarzy. Uważam, że to idealna nagroda we właściwych rękach!

Jednym z jurorów (w kategorii Kultura i sztuka) był Pan Leszek Możdżer, którego cenię nie od dziś.


Na gali wystąpił znakomity muzyk - Marcus Miller. To co wykonał na scenie nijak nie było porównywalne z występami polskich artystów. Niestety Polska cały czas jest daleeeeko za Zachodem :(

Podczas imprezy odbył się też pokaz - "spektakl" Gosi Baczyńskiej.


A na finał...wystąpiła Beth Ditto z zespołem Gossip.
Beth nie prezentowała się najlepiej wizerunkowo. Cały czas po jej czole lał się pot, non stop wycierała go ręcznikami, których miała na scenie z 10. W trakcie koncertu wypadł jej także biust ze stanika i gitarzysta musiał jej pomóc w tym, aby wrócił on na swoje miejsce :-) Ponadto cały czas podciągała swoje getry, które miała pod tuniką.

Natomiast to wszystko jest nieważne przy jej głosie i wspaniałym charakterze! Wszystkie utwory wykonywała na żywo i była naprawdę rewelacyjna! Każdy z nich śpiewała tak samo perfekcyjnie. Wywarła na mnie przemiłe wrażenie - na samym początku koncertu powiedziała, że jest trochę piosenkarką, trochę aktorką, ale najbardziej...SUPERMODELKĄ :)

Całą galę wspominam przemiło - warto było pójść chociażby dla wspaniałych koncertów i ludzi. Jedyna wada jest taka, że niestety moje stopy po paru godzinach miały dość 15-centymetrowych szpilek :)


Tymczasem wracam do nauki... Szczerze mówiąc przygnębia mnie to, że kiedy wstaję rano do szkoły - jest jeszcze ciemno, gdy zaś wracam po południu ze szkoły - jest już ciemno. :( Też tak macie? Znacie jakieś sposoby na jesienną chandrę?