Czy dziennikarze korzystają z social mediów?

Witajcie! Dziś lekko 'marketingowo'... Firma Multi Communications stworzyła raport "Dziennikarze i Social Media 2012", a co za tym idzie - pokazała tym samym, że liczba dziennikarzy korzystających z portali społecznościowych znacznie wzrosła w roku ubiegłym. Aż 85% dziennikarzy korzysta z social mediów.

Zawsze będę broniła swojego zdania na temat "przydatności" i potęgi social mediów w obecnym świecie. Myślę, że w każdej branży są one istotnym elementem w budowaniu wizerunku firmy czy jednostki. To także forma kontaktu z fanami, interakcja z potencjalnymi klientami/odbiorcami, ale przede wszystkim z mediami. 
Nawet w showbiznesie obecnie jest tak, że wielu dziennikarzy wszelkie informacje czy też zdjęcia czerpie właśnie z oficjalnych profili artystów na portalach społecznościowych, głównie z facebooka. A pamiętajmy, że na facebooku mamy już ponad miliard użytkowników! Ostatnio też publikowałam wykres dotyczący popularności social mediów na moim facebooku:Żeby Was nie zanudzać tym tematem - publikuję wykresy przygotowane przez Multi Communications na podstawie ich badań, które mówią same za siebie, a co za tym idzie - wnioski nasuwają się same!Wnioski? Media społecznościowe stały się pełnoprawnym narzędziem pracy dziennikarzy!

Raport jasno pokazuje, ze trend zauważony w naszym ubiegłorocznym badaniu nasila się – dziennikarze włączyli media społecznościowe do swojego przybornika narzędzi, służących im do wykonywania pracy. Stąd też osoby zajmujące się PR nie mogą zapominać, ze tworząc swoje przekazy w social media, trafiają do konsumentów, dziennikarzy, a także dziennikarzy-konsumentów i konsumentów-dziennikarzy – podsumowuje prezes Multi Communcations Mariusz Pleban.

Cały raport znajdziecie tutaj. Wiem, że nie każdy ma takie zainteresowania jak ja, ale jeśli kogoś ciekawi to choć w najmniejszym stopniu to z całą pewnością polecam przeczytanie raportu jako wieczorną lekturkę na dziś! :)

*******

Kochani! Przypominam Wam o KONKURSIE! Możecie wygrać wybrany fascynator. Ja ostatnio jestem zauroczona w mojej nowej kokardzie z piór, oczywiście autorstwa YOKO design:


Tutaj natomiast ostatnie instagramowe zdjęcia:


3. urodziny mojego chrześniaka // Oryginalny samochód, który znalazłam w Ełku :)


Początek ferii zaczęty od spotkań // Temperatura, jaką mam na Mazurach :) // Nawet bąbel mam w kształcie serca :D // Udało mi się zdobyć pisemka klasowe od mojej wychowawczyni z klas I-III podstawówki, które założyłam w klasie II... sentymentalnie ;)

******

Mówiąc też o przeszłości... dla wszystkich, którzy zastanawiali się, jak wyglądały moje "prapremierowe" zmagania zanim wygrałam prowadzenie autorskiego programu w telewizji internetowej to...teraz macie okazję pośmiać się z gimnazjalistki :D hahahaha ♥ Jak dobrze, że szybko zrezygnowałam z tego pomysłu! :D:D:D:D 
...a dziewczyny są kochane! ♥ Będę im wdzięczna za to "wsparcie" do końca życia!!!PS: Wczoraj ktoś natchnął mnie na słuchanie starych kawałków, które nazywam "klasykami". Czy macie jakieś swoje ulubione stare piosenki? Jaki utwór jest dla Was klasykiem i dlaczego?