033. Wywiad z Hanią Stach!

Hej!
Hania Stach wzięła udział w programie "Idol". Dubbingowała Gabriellę w filmie "High School Musical" oraz wykonywała polskie wersje utworów tego filmu. Zajęła II miejsce na polskich eliminacjach do Eurowizji 2007. O wszystkim opowiedziała w wywiadzie dla Was :-)
Możecie znaleźć go poniżej lub pod tym linkiem:
http://www.mmelk.pl/artykul/wywiady-magdaleny-hania-stach-25221.html.
Jak wspominasz swój pierwszy publiczny występ?

Bardzo miło, miałam wtedy chyba 9 lat. To był program 5-10-15 (pózniej Mini Lista Przebojów), w którym małe dzieci naśladowały gwiazdy. Ponieważ z siostrą od dziecka parodiowałyśmy Tine Turner i inne gwiazdy w domu to ten program był dla nas wymarzony :-). Mój "śpiewany" występ był również w programie "5-10-15", była to piosenka "The Greatest Love Of All" W.Houston. Śpiewałam to, pamiętam z wielkim przejęciem :-))


Jakie uczucia towarzyszyły ci podczas wygranej w jednym odcinku "Szansy na sukces"?
Byłam szczęśliwa, że Edyta mnie tak wyróżniła, bo akurat trafiłam na najmniej znaną mi piosenkę i trochę się pogubiłam...:-) Poza tym byłam bardzo podekscytowana, bo od lat cenię i śledzę karierę tej artystki i to było dla mnie fantastyczne, że mogę zaśpiewac jej piosenkę i w ogóle zobaczyć na żywo. Nadal jestem jej wielką fanką.


Czy uważasz, że udział w programie "Idol" przyniósł ci popularność?

Popularność na pewno, do dziś spotykam ludzi, którzy wspominają ten program, to miłe.Jak wspominasz współpracę z Natalią Kukulską? Czy ona jest wymagająca?

Współpraca z Natalią była dla mnie bardzo przyjemna, zwłaszcza w końcowej fazie, po wielu koncertach, gdy już się wszyscy w zespole bardziej poznaliśmy. To była czysta przyjemność. Natalia była wymagająca na tyle, na ile myślę powinna być, w końcu była naszą "szefową" :-)
Ja tamtą pracę wspominam bardzo dobrze, bo wielu rzeczy się nauczyłam muzycznie i nie tylko.


Czy duża trema towarzyszyła ci podczas występów na festiwalach muzycznych takich jak koncert premiery w Opolu, koncert trendy na TOPtrendy w Sopocie?

Trema jak to trema - jest i mam nadzieję, że zawsze będzie. Bez względu na to gdzie występuję, trema jest podobna, ale mobilizująca.Co czułaś, gdy zakwalifikowałaś się do krajowych preselekcji Eurowizji 2007 i zajęłaś 2 miejsce?

Zaskoczenie i radość, bo piosenka "Regroup" nie byla łatwą i lekką propozycją do tego specyficznego konkursu. Dziękuję wszystkim za głosy!Jak zaczęła się twoja przygoda z filmem "High School Musical"? Co powiedziałabyś nam o dubbingowaniu Gabrielli (Vanessy Hudgens)?

Dostałam propozycje zaśpiewania z Andrzejem Lampertem polskiej wersji piosenki: "Masz w sobie wiarę", a potem pojawił się pomysł dubbingowania Gabrielli. Na początku nie byłam przekonana co do dubbingu, ale w ostateczniości postanowiłam spróbować i jakoś poszło.Jak współpracowało ci się z Andrzejem Lampertem? Jak się poznaliście? Co sądzisz o zespole PIN?

Z Andrzejem znamy się już jakiś czas, poznaliśmy się na studiach w Katowicach, poprosiłam go wtedy, żeby zaśpiewał w chórkach na moim dyplomie.
Z nim współpracuje się bardzo dobrze, bo to zawodowiec i do tego bardzo skromny człowiek, a to lubię i cenię. Świetnie śpiewa i ciągle nad sobą pracuje. PIN ma super piosenki, życzę im jak najlepiej.


Czy masz w muzyce jakieś autorytety?

Mnóstwo! Od dziecka kocham Michaela Jacksona, Whitney Houston i Tine Turner - to gwiazdy, których muzyka daje mi siłę, poza tym są takie osoby jak Beyonce, Rihanna czy Justin Timberlake, które swoim powerem mnie powalają... Lubię też takich wykonawców jak Sade, Nora Jones czy John Mayer....Czy prócz muzyki masz jakieś inne hobby?


Muzyka to moje hobby największe, ale trzeba mieć też inne zajęcia, które się lubi, żeby nie zwariować i mieć po prostu dystans. Uwielbiam ciszę i spokój. Kocham przyrodę i zwierzęta. Lubię kino, mam mnóstwo filmów w domu, lubię czytać książki - różne, oprócz fantasy i science fiction. Ostatnio odkryłam u siebie zdolności manualne, zaczełam lepić z modeliny różne rzeczy, to mnie odpręża i odmóżdża, podobno robie niezłe figurki z modeliny, już kilka takich rozdalam w prezencie.


Jakich rad udzieliłabyś osobom, które w przyszłości chcą śpiewać?

Trzeba pracować nad warsztatem wokalnym, bo to podstawa. Najlepiej pod okiem kogoś, kto ma o tym pojęcie. Potem trzeba trafić na odpowiednich ludzi, stworzyć zespół, nagrać demo itd, itd... Ważny jest pomysł na siebie, na swoje piosenki. Odrobina szczęścia też się przyda.Czy planujesz wydanie kolejnej płyty? Jeśli tak - kiedy? Czy mogłabyś nam coś o niej opowiedzieć?


Tak, wydanie drugiej płyty to dla mnie najważniejsza rzecz, bo tęsknię za nowym materiałam. Myślę, że w przyszłym roku płyta się ukaże, będzie piękna.Jesteś osobą publiczną - rozpoznawalną. Czy miałaś jakieś 'dziwne' sytuacje z tym związane?

Dziwnych sytuacji nie miałam, raczej po prostu miłe. Nie ma nic bardziej przyjemnego i budującego, kiedy ludzie śpiewają na koncercie Twoje piosenki lub podchodzą i mówią, że któraś z piosenek im np. w czyms pomogła.Co sądzisz o cyklu "Wywiady Magdaleny" dla portalu www.mmelk.pl?


Pozdrawiam wszystkich czytelników strony www.mmelk.pl ,gratuluję Ci, Magda pomysłu i realizacji, mam nadzieję do usłyszenia i zobaczenia niebawem :-)


Hania Stach