032. Wywiad z Kasią Pergoł! :)))

Hej Kochani! :)
Dziś jeszcze wywiad z Kasią Pergoł - znaną głównie z roli Doroty (przyjaciółki Klaudii Poraj i Mariusza Krzyżanowskiego) w serialu "Pierwsza Miłość". Dziękuję Kate za udzielenie wywiadu i piękne słowa skierowane do mnie :*.
Wywiad dostępny na portalu mmelk.pl.
Link: http://www.mmelk.pl/artykul/wywiady-magdaleny-katarzyna-pergol-24960.html.
Oraz tu:

Dlaczego zainteresowało cię aktorstwo? Jak wspominasz swój pierwszy publiczny występ?
Od małego lubiłam publiczne występy, mimo że zawsze towarzyszyła mi spora trema, wychodząc przed ludzi, czułam że daję im coś od siebie, jakąś moją radość, która wypływa właśnie z tych wystąpień. Kiedy zobaczyłam, że nie jest to tylko moja "ślepa" fascynacja i tylko i wyłącznie czerpanie przyjemności z bycia w centrum zainteresowania, a że ludziom, którzy mogą usłyszeć np. recytowany przeze mnie wiersz, podoba się to co widzą i w jaki sposób to robię, zaczęłam poświęcać temu trochę mojego czasu. Być może wierszyki recytowane na przedszkolnych, później szkolnych imprezach, piosenki i inne publiczne dziecięce występy nie są wielkimi osiągnięciami, to dla mnie już wtedy była to duża sprawa. Zawsze starałam się wypaść dobrze, nieważne czy patrzyła na mnie grupa rówieśników, czy byli to dziadkowie na spotkaniu zorganizowanym w dniu ich święta czy też zakończenie roku szkolnego-wiedziałam, że teraz jest moje 5 minut.


Jak wspominasz casting do serialu "Pierwsza miłość"? Czy towarzyszyła ci duża trema?
Pamiętam, że wyszło to całkowicie spontaniczne, jak większość rzeczy, za które się zabieram i „jakoś tam” o dziwo wychodzą. Jednak nie był to typowy casting, fakt - wcześniej odbył się jeden, na który poszłam - lecz potem nastąpiła dłuuuga cisza. Po pewnym czasie dostałam propozycję od samej produkcji na epizod w serialu Pierwsza Miłość-jak się później okazało epizod przeciągnął się i rola Doroty przypadła mi na pewien czas- było to dla mnie duże zaskoczenie, w końcu nie miałam dużego doświadczenia, właściwie o grze w serialu, filmie…nie miałam zielonego pojęcia. Wcześniej był tylko program "Cybermysz" dla dzieciaków-mój debiut przed kamerą.


Jak współpracowało ci się z Klaudią Halejcio? Czy prywatnie zaprzyjaźniłyście się?
Z Klaudią współpracuje się bardzo przyjemnie, jest to przemiła i utalentowana dziewczyna. Trzymam za nią bardzo mocno kciuki, ma szansę na sporą karierę. Z przyjemnością wspominam nasze wspólne momenty na planie. Z Klaudią, tak myślę, zaprzyjaźniłam się. Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie.

Czy utrzymujesz kontakt z innymi aktorami serialu "Pierwsza miłość"?
Tak, do ekipy serialu należą świetni ludzie. Większość z nich jest bardzo młoda, więc rozumiemy się.

Jak twoim okiem wygląda praca na planie tego serialu?
Praca na planie to dla mnie w sporej części zabawa, ale zdobywanie też nowych umiejętności, doświadczeń. Kiedy przychodzi moment grania-wszyscy starają się być skupieni, bo scen przeważnie jest sporo, rzeczy które chce się zrobić, a czasu zazwyczaj nie ma zbyt wiele. Jednak współpraca przebiega w miłej atmosferze, ale każdy wie, że musi robić to, co do niego należy.


Czy choć raz byłaś w studio programu "Jak oni śpiewają"?
Niestety, wybierałam się wielokrotnie, by pokibicować znajomym z planu, ale w efekcie nigdy nie dojechałam ;) Zawsze coś mi wypadało. Tak wiem kiepska wymówka, ale tak było naprawdę! :)


Czy uważasz, że takie programy są potrzebne?
Z pewnością jest to frajda dla fanów gwiazd występujących w takich programach, mogą poznać ich z innej strony, jednak nie jestem fanką tego typu programów. Rzadko również oglądam telewizję.


Co powiedziałabyś nam o swoim udziale w programie emitowanym przez TVP1 pt. "Cybermysz"?

Oj haha, trochę czasu upłynęło…To był mój debiut i zdecydowanie jeden z momentów, który zapamiętam na długo, nie tylko ze względu na to, że w podstawówce wołano na mnie tytułem owego programu, ale także dlatego, że nauczyłam się wiele. Wiem czego wymaga wystąpienie przed kamerą, w programie który ma sporą oglądalność, szczególnie przez dzieci, jak być wiarygodnym i potrafić przekazać pewne informacje, nie tylko werbalnie.


Występowałaś w teatrze pod wodzą Edwarda Kalisza - w jaką rolę się wcieliłaś? Opowiedz nam "coś więcej". :)
„Scena Młodzieżowa”, której kierownictwem zajmuje się aktor, reżyser Edward Kalisz to jedna z kolejnych przygód aktorskich. Tworzyliśmy tam przedstawienia, musicale. Nie tylko wcielaliśmy się w role, ale także sami je sobie pisaliśmy, uczyliśmy się od siebie nawzajem. Miło wspominam czas tam spędzony, jednak to już za mną. Szukam czegoś więcej, chcę zasmakować teatru z krwi i kości, może się uda ;)


Czy zamierzasz w przyszłości zdawać do szkoły teatralnej?
Bardzo bym tego chciała, jednak przechodzę teraz okres, w którym rodzi się wiele pomysłów w mej głowie. Jeśli udałoby mi się dostać do szkoły teatralnej, to byłoby coś świetnego.


Czy masz jakieś autorytety w aktorstwie?
Czy moja odpowiedź będzie „oklepana”, jak powiem, że mam ich wiele? W polskim teatrze imponuje mi m.in. Kinga Preis, jeśli chodzi o ludzi kina niekoniecznie polskiego i współczesnego, ikoną dla mnie jest zdecydowanie Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor…ale także wiele innych.


Kogo chciałabyś zagrać?
Nie mam teraz w głowie konkretnej postaci, ale chciałabym by była to rola, która wywoła pożądane emocje, przekaże pewne wartości i sprawi, że utrwali się na długo w głowach widzów.


Czy masz jakieś inne zainteresowania?
Oczywiście, moją drugą miłością po teatrze, a może i równie dużą, jest muzyka. Tańczę, śpiewam, słucham muzyki w dużych ilościach. Także dużo rysuję i podróżuję. Moją pasją jest fotografia, pozowanie do zdjęć, oglądanie ich jak i ich robienie.


Czy choć raz byłaś w Ełku?
W Ełku nie byłam, ale jeśli tylko natrafiłaby się taka okazja, chętnie dowiedziałabym to miasto. :)


Co sądzisz o cyklu "Wywiady Magdaleny" dla portalu Moje Miasto Ełk www.mmelk.pl?
Jest to świetny pomysł, by właśnie tam umieszczać wywiady przeprowadzone przez młodą i bardzo zdolną Madzię Kozłowską. Muszę powiedzieć, iż pytania są na naprawdę dobrym poziomie, a Madzia jest przyszłą profesjonalistką ;)

Bardzo dobry pomysł, możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym. A efekty są, jak widać. Zdolna ta nasza Madzia. Powodzenia w dalszych wywiadach.Pozdrawiam wszystkich czytelników tego portalu! :)
Kasia Pergoł